top of page

BIO

Skrzypek, altowiolista, mandolinista i lirnik posiadający  duży dorobek artystyczny. Koncertujący w kraju i na świecie z różnymi zespołami i gwiazdami estrady tj. Anna Treter, Beata Rybotycka, Magda Steczkowska, Jacek Wójcicki, Tadeusz Krok, Andrzej Garczarek, Robert Kasprzycki, Artur Gadowski, Janusz Radek, Grzegorz Tomczak, Jacek Zieliński. Na co dzień współpracuje z muzykami wywodzącymi się z nurtu: jazz, swing, pop, folk, rock, muzyka celtycka, piosenka autorska i poetycka. Dyrygent orkiestry rozrywkowej Afera Band, aranżer, kompozytor. Muzyk studyjny biorący udział w wielu przedsięwzięciach muzycznych i nagraniach płyt CD.

Twórca i współtwórca poniższych projektów i zespołów:

 1. Musical dziecięcy „Marzenia” – powstał z inicjatywy Ilony Osińskiej (choreografa, instruktora MDK w Pabianicach) w 2003r. Wystawiany był wielokrotnie na terenia kraju. Opowiadał o dziecięcym marzeniach, troskach i radościach.Tekst – Gabriela Jarmakowska, choreografia – Ilona Osińska, myzyka – Krzysztof Szmytke.

 2. Młodzieżowa Orkiestra Rockowo Symfoniczna – składała się z 80 muzyków (studentów i absolwentów Akademii Muzycznej) tworzących orkiestrę symfoniczną z rockową sekcją rytmiczną wraz z wokalami. Zespół wykonywał muzykę popularna i rockową.

 3. Zespoły poezji śpiewanej Emet, Ostatnie Kuszenie Małgorzaty – zdobywające nagrody i wyróżnienia na konkursach, festiwalach i przeglądach.

 4. Kwartet smyczkowy Gerhana – współpracujący z Anna Treter oraz innymi artystami estradowymi. Wykonujący muzykę klasyczna, popularną i rozrywkową.

 5. Orkiestra rozrywkowa Afera Band – powstała w 2004 roku w Krakowie. W jej skład wchodzi 25 młodych muzyków. Jest jedyną tego typu orkiestrą w Małopolsce. Wykonuje utwory popowe, rozrywkowe i jazzowe.

 6. Zespół Swing Affaire – sekstet wykonujący muzykę swingową i jazzową.

 7. Motema Africa – wykonujący muzykę różnych gatunków w stylu afrykańskim. W 2009 r zespół zdobyl III nagrodę Ogolnopolskim Konkursie Intrepretacji Piosenek Grechuty w Krakowie.

 8. Mordewind – zespół folkowo-rockowy, który zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach muzyki folkowej. Zespół ma na swoim koncie 3 publikacje płytowe.

 9. Ceili – zespół wykonujący muzykę celtycką. Współpracujący z zespołami tańca irlandzkiego Reelandia, Inis An Rince, IREE, EXYS.

 10. Etnostation - zespół wykonujący w pełni autorskie kompozycje inspirowane muzyką etniczną z różnych zakątków planety. Etnostation to fuzja stylów i brzmień do której najlepiej pasuje określenie New Trad Music.

 11. Lorien - zespół grający szeroko pojętego rocka alternatywnego, w którym pobrzmiewają echa trip hopu, metalu, folku i muzyki orientalnej.

 

Instrumenty i sprzęt akustyczny:

 • skrzypce akustyczne,

 • skrzypce elektryczne Yamaha EV-205

 • lira korbowa

 • mandolina

 • multiefekt TC Helicon VoiceLive 3 Extreme

 • kompaktowy wzmacniacz Roland AC-60

 • stół mikserski z rejestracją dźwięku Behringer X-Air 18

 • klawiatura sterująca Emu, Korg i3, Macbook Pro, oprogramowanie muzyczne

bottom of page